Casino Habar

Oyunun Oyun Kurallarına Göre Blackjack Ellerinizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Ne kadar müşteri dostu olmak isterlerse istesinler, kumarhaneler para kazanmak için oradadır. Ve ortalama bir kumarhane oyunu bu nedenle tasarım gereği kumarhaneyi tercih edecektir. Ama ne kadar? Bu, hazır parayı yönetmeniz için çok önemli olan korkunç ev kenarıdır. Söylemeye gerek yok, farklı kumarhane oyunlarının farklı ev kenarları vardır. Genel olarak konuşursak, düzinelerce müşteriyi çeken slotlar gibi ‘kolay’ oyunlar çok yüksek bir ev avantajına sahip olacaktır. Örneğin Barbut ve slot oyunları,% 15 gibi yüksek bir ev avantajına sahiptir. Ancak blackjack aslında bu normun bir istisnasıdır. Girmesi kolaydır, ancak yine de yalnızca kabaca% 0,5’lik bir kasa avantajına sahiptir. Bu, video pokerde neredeyse% 0,46 kadar düşüktür. Ama elbette bir püf noktası var.

Kasa avantajı sabit bir sayı değildir ve her bir oyunda kazanma olasılığınızı temsil etmez. Blackjack’in house kenarı, bir oyuncu ne kadar iyi olduğunuza bağlı olarak aslında yukarı veya aşağı gidecektir. Ve gerçekten yeterince iyiyseniz, teknik olarak bununla geçimini sağlayabilirsiniz.

Blackjack’in Oyun Kuralları

Ellerinizi yeteneklerinin en iyi şekilde kullanmaktan bahsetmeye başlamadan önce, aslında uzun sürmemesi gereken blackjack kurallarını gözden geçirelim. Her turda, krupiye tüm oyunculara açık olarak iki kart dağıtır. Ancak, yalnızca bir kartı açık ve diğer kartı kapalı olarak kendisine dağıtacaktır. Bundan sonra, bir oyuncu olarak ayakkabıdan ek kartlar alabilir veya mevcut elinizle ayakta durabilirsiniz. Krupiye daha sonra bazı ek kuralları hesaba katarak son kartı alır. Basitçe söylemek gerekirse amaç, turun sonunda elinizle krupiyeden daha yüksek puan almaktır. Yani 21’i geçmeden. Siz veya krupiye 21’i geçerseniz, iflas edersiniz ve turu kaybedersiniz. Gördüğünüz gibi kurallar oldukça basit.

Aslında, önsezinize dayanarak, daha fazla kart için hareket etmekten veya ilk kartınızda kalmaktan başka yapabileceğiniz pek bir şey yokmuş gibi geliyor. Gerisi bir şans oyununa benziyor. Ama aslında blackjack için aptal şanstan çok daha fazlası var. Yapabileceğiniz temel stratejiler vardır ve size avantaj sağlayacak kart sayma gibi harici ‘beceriler’ vardır. Ancak bunun dışında, blackjack’in kendi kuralları, elinizi önemli ölçüde değiştirmenize izin verir. Bu makalenin amacı, elinizi manipüle etmek ve şansınızı artırmak için bu tekniklerden bahsetmektir, hepsini kitaplarla.

Ne Zaman Durmalısınız?

Sizin için blackjack’in temel oyun biçimi bu karara bağlıdır. Kısaca açıklığa kavuşturmak gerekirse: her yüz kartının 10 değeri vardır, sayısal kartların sayısal değerleri vardır ve as 1 veya 11 olabilir. O halde asıl soru üçüncü bir kart isteyip istemeyeceğidir. Oyun planınız yalnızca bu karara bağlı olacaktır. Elbette, vurduğunuzda her zaman daha yüksek bir puanın yararı vardır. Sonuçta krupiyeyi yenmeye çalışıyorsunuz. Ama aynı zamanda iflas etme riski de var.

Bunu göz önünde bulundurarak, işte hatırlamanız gereken bazı genel noktalar. İlk olarak, toplamınız 8 veya daha azsa her zaman vurmalısınız. 9’un üzerinde bir dizi değer kartı vardır, bu nedenle ~ 18 gibi yakışıklı bir puana ulaşmanız çok olasıdır. Şimdi, dağıtıcı yüksek kartlar göstermese bile 21’e yakın puan almanın her zaman daha iyi olduğunu unutmayın. Krupiye 17’nin altında puan alırsa, ek bir kart alacak ve yine de yüksek bir puana sahip olacaktır. Öte yandan, siz de 17 veya üzerindeyken daima ayakta durun. O işarete çarptığınızda iflas etme şansınız çok daha yüksek oluyor. Son olarak, ‘sert’ 16 ile ‘yumuşak’ 16 arasında büyük bir fark olduğunu anlayın.

Yumuşak bir el, asın ikiliği sayesinde çok daha esnektir ve yumuşak bir ele vurursanız genellikle daha güvenli, daha güçlü eller oluşturabilirsiniz. Öte yandan, sert bir 17 veya 16, ayakta durmanın çok daha iyi olduğu anlamına gelir – özellikle de krupiye 6’dan az bir ilk el gösteriyorsa.

Bölme

Blackjack’te iki özdeş kart aldığınızda, ayrı ayrı büyütebileceğiniz iki eşit el oluşturma seçeneğiniz vardır. Ama her zaman bölmek iyi bir taktik değil. Ne zaman ayrılmayacağını nasıl anlarsın? Genel olarak soru, elinizin bir olarak daha güçlü olup olmayacağıdır. Örnek olarak, her zaman asları, 4’leri, 5’leri veya 8’leri bölmelisiniz. Ancak iki 9 veya 10’u bölmemelisiniz – çünkü 18 ve 20 zaten çok güçlü iki eldir.

Tüm bunlar, bazıları için sıradan bir blackjack oyunu için fazla karmaşık görünebilir. Ama aslında her zaman kendi başınıza hesaplamanıza gerek yok. Ne zaman ayrılacağınız, vuracağınız veya duracağınız konusunda size fikir veren birçok temel blackjack strateji tablosu vardır. Özellikle çevrimiçi oynarken bir nimettirler.

Blackjack oynayın JeetWin ve heyecan verici ödüller kazanma şansı yakalayın! Şimdi üye Ol!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir