Casino Habar

WSOP Ödüllerine Sahip En İyi 6 40 Yaş Altı Poker Oyuncusu

Bir noktada Poker dünyasına dalmış olan herkes WSOP’yi bilir. WSOP veya World Series of Poker, her yıl Las Vegas’ta düzenlenen bir dizi poker turnuvasıdır. Bu, tüm poker turnuvaları arasında en prestijli ödüllerden biridir. Bir WSOP bileziğine sahip olmak, bir poker oyuncusunu genel oyunculardan ayırır. Son yıllarda çevrimiçi poker oyunlarının yükselişiyle birlikte birçok genç, yetenekli kişi bu ödülü kazandı. Eskiden insanlar çevrimiçi poker oyuncularıyla dalga geçerdi ama şimdi neredeyse ürkütücü hale geldiler. İşte birden fazla WSOP ödülü kazanmış 40 yaş altı 6 poker oyuncusunun listesi.

1. Jason Mercier

34 yaşındaki bu kişi, isimlerine 5 WSOP bileziği olan listedeki iki kişiden biri. Ayrıca iki WCOOP ve beş SCOOP şampiyonluğu kazandı. 19.6 milyon dolarlık canlı turnuva kazancı var ve WSOP’ta 17 final masasına ulaştı. Mercier ayrıca 2016 yılında WSOP tarafından yılın oyuncusu seçildi. Çok başarılı bir poker oyuncusu olan Mercier, ilk WSOP bileziğini 2009’da kazandı. Diğerlerini 2011, 2015’te kazandı ve 2016’da art arda iki bilezik kazandı. Bu sayede 5 WSOP bileziğini kazanan 24. oyuncu oldu.

2. Daniel Alaei

Bu 38 yaşındaki, listede 5 bilezik kazanan tek kişi. Alaei, WSOP’ta sadece 5’ini kazandığı 9 final masasına katıldı. Bu, onu listedeki en yüksek final masası dönüşüm oranına sahip en iyi oyuncu yapıyor. Alaei ilk WSOP bileziğini 2006’da kazandı. O zamandan beri 2009’da bir, 2010’da iki, 2013’te bir ve en son 2015’te bir tane kazandı.

3. Dominik Nitsche

31 yaşındaki Alman, listedeki en genç isim ama bu yüzden onu hafife almayın. WSOP’de 10 final masasına oturdu ve çok genç yaşta 4 imrenilen bilezik kazandı. İlk bileziğini 2012’de kazandı ve ardından 2014’te iki tane daha kazandı. 23 yaşında 3 WSOP bileziğini kazandıktan sonra, daha önce rekoru elinde tutan Phil Ivey’i yenerek bunu yapan en genç poker oyuncusu oldu. Son bileziğini 2017 yılında henüz 27 yaşındayken kazandı.

4. Michael Gathy

Gathy, listede radarın altından çok fazla uçan tek kişi. 32 yaşındaki bu Belçikalı sadece 4 WSOP bileziğini değil, aynı zamanda WCOOP ve SCOOP unvanlarını da kazandı. İlk bileziğini 2012’de kazandı. Gathy ikinci ünvanını 2013’te, üçüncü ünvanını 2016’da kazandı. 2020’de ismine dördüncüyü ekleyerek bu on yılda Nitsche’den başka 4 bilezik kazanan tek oyuncu oldu. Her ne kadar dikkatlerden kaçmış olsa da, yeteneğiyle herkesi hayrete düşüren, hala saygı duyulan ve saygı duyulan bir poker oyuncusu.

5. Jeff Madsen

36 yaşındaki Jeff Madsen poker sahnesine fırtına gibi girdi. 2006’da, henüz 21 yaşındayken, ilk WSOP bileziğini kazandı ve bunu yapan en genç oyuncu oldu, ta ki gelecek yıl Steve Billirakis rekorunu kırana kadar. Aynı yıl ikinci bileziğini kazandı. Diğer iki bileziğini 2013 ve 2015 yıllarında kazandı.

6. George Danzer

38 yaşındaki bu oyuncu hem çevrim içi hem çevrim dışı Poker oynuyor ve 13 final masasında oynadıktan sonra 4 WSOP bileziği kazandı. Ayrıca çantasında 3 WCOOP ve 4 SCOOP kazancı var. 2014 yılında neredeyse duyulmamış bir şey yaptı. Bir yılda 3 WSOP bileziği kazandı! Kaçınılmaz olarak yılın WSOP oyuncusu olmak. Daha sonra 2016 yılında dördüncü bileziğini kazandı.

Çözüm

Diğer birçok yetenekli oyuncu bu listeye dahil edilemedi. Ancak WSOP bileziği olan 40’ın altındaki diğer poker oyuncuları, Asi Moshe (37, 4 bilezik), Shaun Deeb (35, 4 bilezik), Brian Hastings (33, 4 bilezik) ve Joe Cada (33, 4 bilezik). Bütün bu genç adamların pokerde muazzam yetenekleri var. Çevrimiçi poker oynayarak becerilerini geliştiren insanları asla küçümsememeniz gerektiğini kanıtladılar. Çevrimiçi poker, bu genç, yetenekli bireylerin becerilerini sergilemeleri için bir yol açtı. İyi becerilere sahip herkes yeterince layıksa kazanabileceğinden, gıpta edilen WSOP bileziği artık tekel değil.

Oyuncu pokeri şimdi sadece JeetWin. Şaşırtıcı ve aynı zamanda kazanan olun. Kazananları heyecanlı ödüller bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir